منوی دسته بندی

قبل از خواب چه بخوریم تا چاق شویم

قبل از خواب چه بخوریم تا چاق شویم

اگر بخواهیم خیلی سریع به شما بگویم قبل از خواب چه بخوریم تا چاق شویم چیست؟ پاسخ، طبق بررسی

1_ شیر یک منبع عالی از مواد مغذی است که به ما کمک می کند تا توده بدنی ایجاد کنیم و به حیوانات جوان کمک می کند تا هر چه سریعتر بزرگتر شوند. این به معنای چربی زیاد و کالری زیاد است.

2_ برنج سرشار از کربوهیدرات است که منبع انرژی مهمی برای بدن ما است. وقتی انرژی بیشتری از آنچه بسوزانیم مصرف کنیم، این انرژی اضافی به صورت چربی ذخیره می شود.

3_ تخم مرغ اگر می خواهید وزن بیشتری به دست آورید، مطمئناً تخم مرغ باید در برنامه غذایی شما باشند.تخم مرغ یک ماده غذایی محبوب برای بدنسازان و سایر ورزشکارانی است که سعی می کنند تا جایی که می توانند عضله به دست آورند.

4_ آجیل منبع بسیار خوبی از چربی های سالم است. به این معنی است که آنها دارای محتوای کالری بسیار بالایی هستند که به شما کمک می کند تا وزن اضافی را به دست آورید.

5_ میوه های خشک: میوه ها به طور کلی حاوی مقدار زیادی فروکتوز هستند که یک قند طبیعی است. حتی قندهای طبیعی نیز می توانند چاق کننده باشند.

6_ ماهی قزل آلا محتوای پروتئین بالا این ماهی برای ورزشکارانی که به دنبال افزایش توده عضلانی هستند ایده آل است.

7_ گوشت قرمز محتوای پروتئین و کالری بالا در استیک، آن را به یک انتخاب محبوب برای ورزشکارانی تبدیل می کند که در تلاش برای به دست آوردن توده عضلانی هستند.

8_ پنیر دارای محتوای چربی بسیار بالایی است و همچنین کالری بسیار بالایی دارد. این بدان معنی است که می تواند ما را در افزایش وزن کمک کند.

بررسی قبل از خواب چه بخوریم تا چاق شویم

این زمانی از کل روز است که در آن می‌توانید افزایش وزن زیادی داشته باشید، زیرا تغذیه قبل از خواب باعث افزایش وزن و عضله بهتر می‌شود. اما قبل از خواب چه بخوریم تا چاق شویم؟

امروز ما به بررسی بهترین مواد غذایی قبل از خواب برای مصرف، افزایش وزن و چند مثال کلیدی و سایر عواملی می پردازیم که می توانید از آنها برای افزایش وزن در هنگام خواب استفاده کنید.

بیایید با این موضوع شروع کنیم که چرا زمان خواب برای افزایش وزن بسیار مهم است و چه کاری می توانید در مورد آن انجام دهید.

چرا تغذیه قبل از خواب مهم است؟

خواب زمانی است که بدن شما در عضله سازی، ترمیم آسیب و تبدیل غذا به انرژی یا بافت عضله موثرتر است. این نکته کلیدی برای افزایش وزن است، جایی که شما سعی می کنید برای افزایش عضله تلاش کنید و پروتئین ها، کربوهیدرات ها را به توده عضلانی تبدیل کنید.

تغذیه قبل از خواب نیز مهم است زیرا نحوه عملکرد این فرآیندها را تعیین می کند. غذایی که قبل از خواب می خورید، فرآیندهای هورمونی و منابع در دسترس بدن شما را هنگام خواب کنترل می کند.

این یک عامل کلیدی در ریکاوری کوتاه مدت برای ورزش و رشد عضلانی و همچنین کیفیت خود خواب است.

به همین دلیل است که ما این سوال را می پرسیم قبل از خواب چه بخوریم تا چاق شویم؟  تغذیه خوب قبل از خواب، کیفیت خواب، در دسترس بودن منابع را بهبود می بخشد، و مکان آسانی برای کسب پیروزی های بزرگ در رژیم غذایی شما است.

به سادگی یافتن بهترین غذا برای خوردن قبل از خواب، مزیت بزرگی است که می تواند حداکثر افزایش عضلات را به همراه داشته باشد.

اگر هدفتان فقط این است سریع چاق شوید مقاله چگونه سریع چاق شویم و چاق بمانیم برای شما کاربردی باشد.

اگر به دنبال جواب سوال قبل از خواب چه بخوریم تا چاق شویم؟ کربوهیدرات های دیر هضم گزینه مناسبی است
اگر به دنبال جواب سوال قبل از خواب چه بخوریم تا چاق شویم؟ کربوهیدرات های دیر هضم گزینه مناسبی است

قبل از خواب چه بخوریم تا چاق شویم

سطوح پروتئین طولانی مدت: پروتئین همیشه مهمترین ماده مغذی برای افزایش عضلات است. نه تنها این، بلکه آزادسازی و جذب پروتئین ها برای استفاده در ماهیچه ها آهسته است، و آن را به عنوان ماده مغذی متمرکز قبل از خواب کامل می کند – در هنگام خواب شما زمان کافی برای استفاده از پروتئین ها را دارید.

یک وعده غذایی با پروتئین بالا قبل از خواب بهترین راه برای به حداکثر رساندن مزایای بهبودی و رشد عضلات شما است.

ورزشکاران در تمام طول روز پروتئین را بالا نگه می دارند، به ویژه در شام یا وعده غذایی قبل از خواب، جایی که بدن زمان زیادی دارد تا پروتئین را به عضله، تاندون و بافت همبند تبدیل کند و از آن برای تقویت استخوان ها استفاده کند.

حتی شیک های پروتئینی قبل از خواب منطقی هستند – بنابراین شاید به جای قبل از خواب چه بخوریم تا چاق شویم باید بپرسیم قبل از خواب چه بنوشیم؟ منبع نوشیدنی باید یک وعده غذایی غنی از پروتئین بهترین گزینه برای افزایش وزن و عملکرد قبل از خواب است.

کربوهیدرات های دیر هضم برای پایداری انرژی شبانه

کربوهیدرات ها همیشه برای رشد عضلات مفید هستند. با این حال، قبل از خواب، آنها باید دیر هضم باشند.

بعد از تمرین، شما می خواهید کربوهیدرات هایی با جذب سریع برای پر کردن ذخایر انرژی استفاده کنید ولی بهترین کربوهیدرات‌ها قبل از خواب کربوهیدرات های دیر هضم هستند، مانند غلات سبوس‌دار، لوبیا و حبوبات و برخی از غده‌های پر فیبر.

یک وعده غذایی غنی از کربوهیدرات و پروتئین بهترین غذا قبل از خواب برای افزایش وزن است، زیرا پروتئین جذب کربوهیدرات را کند می کند.

بدن شما در طول شب از این کربوهیدرات ها استفاده می کند زیرا فرآیندهای متابولیک کند می شوند و تقریبا انرژی لازم را برای 8 تا 9 ساعتی که باید در خواب بگذرانید و تولید توده عضلانی داشته باشید را فراهم می کند.

شما 8 ساعت می خوابید، درست است؟ اگر نه خواب شما مشکل دارد، قطعا پیشرفت خود را خراب می کنید.

چربی ها: منبع انرژی آهسته سوز

چربی ها به دلیل آزادسازی طولانی مدت انرژی و فرآیندهای هورمونی که خواب را آغاز می کند، به عنوان منبع انرژی قبل از خواب مهم هستند. چربی ها هم برای انرژی و هم برای سلامت هورمونی که این فرآیندها بر آن تکیه دارند، مهم هستند.

در حالی که کربوهیدرات ها معمولاً در تولید عضله نقش دارند، چربی ها قبل از خواب – در مقایسه در طول روز – برای کمک به حفظ سطح انرژی مؤثرتر هستند. آنها در طول خواب مرتبط باقی می مانند زیرا جذب تری گلیسیرید بالاتر است و متابولیسم کربوهیدرات کند می شود.

اطمینان حاصل کنید که وعده غذایی قبل از خواب شما دارای چربی است – سعی کنید از یک منبع با کیفیت بالا یا یک منبع چربی / پروتئین مخلوط (مانند غذاهای دریایی یا گوشت قرمز با کیفیت بالا استفاده کنید) – تا سطح انرژی شما را تقویت کند.

اگر شما اشتها کمی دارید به دنبال افزایش وزن هستید مقاله افزایش اشتها طبیعی ممکن است برای شما کمک کننده باشد.

5 نکته در رابطه با افزایش وزن قبل از خواب

قبل از خواب چه بخوریم تا چاق شویم؟ پروتئین ها میتوانند برای افزایش وزن عضله عالی باشند
قبل از خواب چه بخوریم تا چاق شویم؟ پروتئین ها میتوانند برای افزایش وزن عضله عالی باشند

کازئین و پودرهای پروتئینی دیر هضم:

این یک پروتئین لبنی دیر هضم است (تقریبا 7 ساعت جذب آن طول می کشد) که قوی ترین تاثیر را روی سطوح پروتئین دارد. پروتئین دیر هضم ارتباط نزدیکی با افزایش عضله دارند و به چرخه‌های خواب 8 ساعته نزدیک‌تر هستند که باید برای افزایش عضله و جلوگیری از تجزیه پروتئین ماهیچه ها استفاده کنید.

در یک مطالعه قبل از خواب تجزیه پروتئین کل بدن پس از مصرف [کازئین] تا 34 درصد مهار شد، اما پس از مصرف [پروتئین آب پنیر] نه.

کازئین بهترین غذای قبل از خواب برای افزایش وزن عضله است. این یک محرک کلیدی برای رشد عضلانی، در دسترس بودن پروتئین، و غنی از لوسین است (مهمترین اسید آمینه برای افزایش عضلات).

این سیگنال رشد عضلانی پس از ورزش را می دهد و بهترین شانس را برای به دست آوردن توده عضلانی با کیفیت فراهم می کند. همچنین کندتر هضم می شود و به طور نسبی برای مصرف قبل از خواب بسیار بهتر است.

کازئین به طور گسترده در دسترس است، اما شما باید برای راحتی گوارش، محتوای لوسین، کازئینی با طعم و بافت مناسب انتخاب کنید (زیرا کازئین با کیفیت پایین یک مصیبت است). کازئین از نظر فنی بهترین نوشیدنی قبل از خواب برای افزایش وزن و یکی از مهم ترین و موثرترین مکمل های پروتئینی است.

کربوهیدرات‌های پیچیده برای خواب و بهبودی

وقتی صحبت از کربوهیدرات ها می شود، دیر هضم ها قبل از خواب عالی هستند. این بدان معنی است که شما باید کربوهیدرات‌های پیچیده و غذاهای غنی از فیبر بخورید.

کربوهیدرات ها به تنهایی مؤثر نیستند زیرا سنتز پروتئین خواب برای مدتی طولانی می شود. در هر صورت دریافت کربوهیدرات در کنار پروتئین برای بهترین استفاده از وعده غذایی و افزایش عضلات در شب نیز مهم است.

انتخاب‌های واضح متوسط هضم مانند غلات کامل و حبوبات برای حفظ انرژی طولانی‌مدت، و سبزیجات برای فیبر و مواد مغذی موثر هستند. این موارد بهترین انتخاب ها هستند – همراه با ماکارونی سبوس دار، برنج قهوه ای و دیگر کربوهیدرات های آهسته انتشار – برای حفظ سطح انرژی در طول شب مناسب هستند.

در هر صورت نکته مهم این است که اینها را با پروتئین ها و چربی های دیر هضم بخورید. این مورد هضم کربوهیدرات ها را کند می کنند و در طول شب در دسترس بودن انرژی و سطح انسولین پایین تر و پایدارتر را حفظ می کنند.

این یک ابزار کامل در کنترل سوخت و ساز بدن، نگه داشتن  آن در طول شب در حالی که در حال عضله سازی هستید.

غذاهای دریایی، لبنیات و چربی های گیاهی

در ادامه این مقاله قبل از خواب چه بخوریم تا چاق شویم؟ در مورد چربی ها صحبت می کنیم زیرا چرب ها برای چاقی مهم هستند.

چربی ها سالم در فاصله دور از تمرین بهتر هستند، جایی که می توانند از انرژی طولانی مدت برای انجام فعالیت های سطح پایین استفاده کنند. در طول خواب، چربی یک منبع انرژی پس‌زمینه کلیدی برای حفظ فراوانی انرژی سالم برای رشد بهتر ماهیچه‌ها است – به خصوص اگر با کربوهیدرات‌ها و پروتئین‌ها در یک وعده غذایی مخلوط شوند.

چربی های با کیفیت بالا از غذاهای دریایی، گیاهان (مانند آووکادو و زیتون)، و لبنیات یا گوشت با کیفیت بالا، منبع قدرتمندی از انرژی برای نگهداری قبل از خواب است. این ها معمولاً یا چربی های ضروری (مانند امگا 3) هستند یا با پروتئین های با کیفیت بالا مخلوط می شوند.

چربی ها یک حامل عالی برای ویتامین های ضروری (A، D، E، و K) و همچنین بلوک ساختمانی هورمون ها هستند.

آنها نقش مهمی در کیفیت بازیابی شبانه و سلامت کلی شما دارند – چربی های با کیفیت را انتخاب کنید و مطمئن شوید که وعده غذایی قبل از خواب شما (شام یا غیره) دارای مقداری چربی سالم برای حفظ سطح انرژی در طول شب و تا صبح است!

وعده ترکیبی برای رشد عضلات در طول شب

ممکن است متوجه شده باشید که وعده های غذایی ترکیبی کلید بهبود افزایش وزن درطول خواب هستند. این به این دلیل است که بهترین غذا برای افزایش وزن قبل از خواب خوردن یک غذا نیست بلکه این ترکیبی از مواد مغذی مختلف است که معمولاً در منابع با کیفیت بالا مانند مخلوط پروتئین-چربی (گوشت، لبنیات و غذاهای دریایی) و پروتئین-کربوهیدرات (لوبیا و حبوبات) یافت می شود.

در شب، در صورت امکان باید یک وعده غذایی بزرگ بخورید. اگر در این کار خوب نیستید، یک وعده غذایی معمولی بخورید و آن را با یک شیک کازئین و یک کاسه بلغور جو دوسر برای طعم مثلا پودر کاکائو دنبال کنید تا مواد مغذی مخلوط را بدون یک مصرف یک وعده بزرگ دریافت کنید.

مخلوط کردن غذاها و مواد مغذی قبل از خواب بسیار عالی است زیرا پروتئین و چربی‌ها سرعت متابولیسم کربوهیدرات را کاهش می‌دهند و در دسترس بودن کامل مواد مغذی را تضمین می‌کنند.

شما مواد غذایی مهم را در دسترس بدن قرار می دهید و اثرات آهسته هضم پروتئین و چربی برای کنترل سطح انرژی به همراه خواهید داشت و نسبتا انرژی پایدار 8 ساعته را به ارمغان می‌آورد که باعث ریکاوری بهتر و افزایش عضلات شما می‌شود.

اگر شما به دنبال افزایش وزن هستید مقاله راه های چاق شدن افراد لاغر ممکن است برای شما کاربردی باشد.

قبل از خواب چه بخوریم تا چاق شویم؟ ماهی قزل آلا یه غذا عالی برای افزایش وزن است
قبل از خواب چه بخوریم تا چاق شویم؟ ماهی قزل آلا یه غذا عالی برای افزایش وزن است

قبل از خواب چه بخوریم تا چاق شویم، 8 غذا عالی

در بخش قبلی این مقاله (قبل از خواب چه بخوریم تا چاق شویم) ما توضیحاتی را در ارتباط با مواد غذایی مختلف دادیم در ادامه این مقاله شما می توانید با ترکیب این مواد غذایی نام برده یک وعده کاملا پر کالری درست کرده و قبل از خواب میل کنید

لازم به ذکر هست فقط غذاهایی را باهم ترکیب کنید که با هم سازگاری دارند پس بهتر است قبل از ترکیب این مواد غذایی یا کلا مصرف این غذا ها با متخصص مربوطه مشورت کنید.

شیر

همه پستانداران برای کمک به رشد شیر می نوشند. شیر یک منبع عالی از مواد مغذی است که به ما کمک می کند تا توده بدنی ایجاد کنیم و به حیوانات جوان کمک می کند تا هر چه سریعتر بزرگتر شوند. این به معنای چربی زیاد و کالری زیاد است، در حالی که منبع عالی پروتئین و کلسیم است.

بشر نیز تکامل یافته است تا بتواند شیر گاو بنوشد. این مایع غنی از چربی برای صبحانه، برای پخت و پز یا حتی برای نوشیدن عالی است. اگر بسیار لاغر هستید به خاطر داشته باشید که برای تاثیر بیشتر و همچنین خوش طعم بودن شیر تازه و با کیفیت بالاتر را انتخاب کنید.

تخم مرغ

تخم‌ها بسته‌های منظمی هستند که به جنین جوجه تمام نیازهای لازم برای تبدیل شدن به یک جوجه کامل را می‌دهند. آنها منبع عالی پروتئین و سایر مواد مغذی مهم هستند. اگر می خواهید وزن بیشتری به دست آورید، مطمئناً تخم مرغ باید در برنامه غذایی شما باشند.

تخم مرغ یک ماده غذایی محبوب برای بدنسازان و سایر ورزشکارانی است که سعی می کنند تا جایی که می توانند عضله به دست آورند. تخم مرغ نیز کالری بسیار بالایی دارد، که به هر کسی کمک می کند تا وزن بیشتری داشته باشد. علاوه بر این، آنها خوشمزه هستند و می توان آنها را به طریق مختلف مصرف کرد.

برنج

برنج یکی از پرمصرف ترین غذاهای روی کره زمین است. اغلب به عنوان یک غذای جانبی سرو می شود اما می تواند در دستور العمل ها به عنوان خود غذای اصلی نیز استفاده شود.

برنج همچنین اغلب به عنوان بخشی از رژیم های غذایی سالم استفاده می شود، اما همچنان می تواند به افراد کمک کند تا نسبتاً وزن زیادی داشته باشند.

برنج سرشار از کربوهیدرات است که منبع انرژی مهمی برای بدن ما است. وقتی انرژی بیشتری از آنچه بسوزانیم مصرف کنیم، این انرژی اضافی به صورت چربی ذخیره می شود.

همچنین می توان از برنج در کنار مواد غذایی دیگری استفاده کرد که می تواند به شما کمک کند تا وزن بیشتری اضافه کنید.

قبل از خواب چه بخوریم تا چاق شویم؟ آجیل وعده پر کالری برای قبل از خواب است
قبل از خواب چه بخوریم تا چاق شویم؟ آجیل وعده پر کالری برای قبل از خواب است

 آجیل

آجیل یکی دیگر از مواد غذایی است که در بین رژیم های غذایی سالم محبوب است. حتی آنها را در رژیم های کاهش وزن پیدا خواهید کرد، البته در حد متعادل.

آجیل ها سرشار از مواد مغذی هستند و همچنین طعم شگفت انگیزی دارند. به علاوه، انواع مخلفی از آن ها وجود دارد، بنابراین به راحتی می توانید چیزی را که دوست دارید پیدا کنید و مصرف کنید.

آجیل همچنین منبع بسیار خوبی از چربی های سالم است. این همچنین به این معنی است که آنها دارای محتوای کالری بسیار بالایی هستند که به شما کمک می کند تا وزن اضافی را به دست آورید.

آنها همچنین می توانند در پخت و پز یا برای یک میان وعده سریع و آسان استفاده شوند. بجز این مورد، آنها همچنین برای تامین انرژی مورد نیاز در هر زمان که به آن نیاز دارید عالی هستند.

میوه های خشک

به خوبی می‌دانیم که میوه‌ها برای ما بسیار مفید هستند، اگرچه معمولاً آنها را تازه و به همان شکلی که هستند می‌خوریم.

در هر حال آنها را می توان به روش های دیگری از جمله خشک شده نیز خورد. شما می توانید انواع مختلفی از میوه ها را بیابید که خشک شده اند، و آنها هنوز هم بسیاری از مواد مغذی خود را دارند.

میوه ها به طور کلی حاوی مقدار زیادی فروکتوز هستند که یک قند طبیعی است. حتی قندهای طبیعی نیز می توانند چاق کننده باشند، به این معنی که حتی میوه ها نیز می توانند به افزایش وزن کمک کنند.

خوردن میوه‌های بیشتر پس از خشک شدن آسان‌تر از موارد دیگر است، بنابراین دریافت بیشتر قند میوه برای شما آسان‌تر است.

گوشت قرمز

در ادامه این مقاله قبل از خواب چه بخوریم تا چاق شویم ما گوشت قرمز را بررسی میکنیم

هیچ چیز مانند یک استیک لذیذ به نظر نمی رسد. استیک نه تنها طعم عالی دارد، بلکه استیک حاوی بسیاری از پروتئین های حیوانی مهم است. اینها برای کمک به رشد و ترمیم بدن ما ضروری هستند. آنها همچنین حاوی مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی هستند که به حفظ سلامت و سلامت ما کمک می کنند.

محتوای پروتئین بالا در استیک، آن را به یک انتخاب محبوب برای ورزشکارانی تبدیل می کند که در تلاش برای به دست آوردن توده عضلانی هستند.

بسیاری از برش های گوشت قرمز نیز حاوی مقدار زیادی چربی هستند و این مطمئنا به افزایش وزن شما کمک می کند. گوشت قرمز را می‌توان به روش‌های مختلفی طبخ کرد که می‌تواند به اضافه وزن کمک کند.

لازم به ذکر است با توجه به رابطه گوشت قرمز و بیماری های قلبی بیماری های مختلف بهتر است قبل از مصرف گوشت قرمز با پزشک مشورت کنید.

ماهی قزل آلا

ماهی برای شما بسیار مفید است. این منبع عالی از پروتئین های با کیفیت بالا و همچنین مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی است. در رژیم های غذایی سالم، از جمله رژیم های کاهش وزن، رایج است، اما برخی از ماهی ها را می توان در رژیم های غذایی افزایش وزن نیز استفاده کرد. به ویژه ماهی قزل آلا برای کمک به افراد برای اضافه کردن چند کیلو وزن عالی است.

ماهی قزل آلا علاوه بر پروتئین و ویتامین‌های فراوان، چربی‌های سالم زیادی مانند اسیدهای چرب امگا 3 نیز دارد. با این حال، این به معنای کالری زیادی است و این کالری در بدن ذخیره می شود. محتوای پروتئین بالا همچنین برای ورزشکارانی که به دنبال افزایش توده عضلانی هستند ایده آل است.

پنیر

در پایان این مقاله قبل از خواب چه بخوریم تا چاق شویم ما پنیر را به شما معرفی میکنیم.

پنیر یکی از آن خوراکی های شیطانی است که بسیاری از افراد سعی می کنند آن را فقط در حد اعتدال مصرف کنند. طعم آن بسیار عالی است، اما با این حال، ما نمی توانیم آنقدر که دوست داریم از آن استفاده کنیم.

این به این دلیل است که پنیر دارای محتوای چربی بسیار بالایی است و همچنین کالری بسیار بالایی دارد. این بدان معنی است که می تواند ما را به افزایش وزن تشویق کند.

پنیر نه تنها چاق کننده است، بلکه بسیار مغذی است. چه با کراکر، چه روی نان تست یا اضافه کردن در پیتزا اکثرا از مصرف آن لذت می برند، همچنین نمی توان انکار کرد که یکی از خوشمزه ترین غذاها است.

 

تهیه و ترجمه: capitanpedia.ir

منابع appetitemax.com 10faq.com

هشدار و سلب مسئولیت! این مطلب (قبل از خواب چه بخوریم تا چاق شویم) صرفا جنبه اطلاع رسانی دارد و برای استفاده از آن لازم است با دکتر یا متخصص مربوطه مشورت کنید. برای اطلاعات بیشتر بیانیه‌ی رفع مسؤولیت کاپیتان پدیا را بخوانید.

رضا مجد وب‌سایت

‫2 نظر

 • مجتبی گفت:

  اکثرا ساعت 12 تا 1 میخابم اگه ساعت 12 غذا بخورم مثلا برنج با مرغ یا ماهی یا غیره… 1 ساعت بعد معجون شیر و موز و اجیلات قاطی کنم بخورم این چاق کنندست؟

  • رضا مجد گفت:

   سلام روزتون بخیر باشه

   بله غذاهایی که گفتید با توجه به این مورد که حاوی کالری بالای هستند میتونه چاق کننده باشند.

   ولی اکر جز افراد لاغر اندام (اکتومورف) هستید، شیر خرما به جای شیر موز به دلیل افزایش سطح انسولین و تحریک اشتها (افزایش اشتها) می تونه چاق کننده تر باشه.

   ولی باید در نظر بگیرم اگر کالری دریافتی کل روزمون کمتر از کالری دریافتی مورد نیاز روزانه بدتون باشه کماکان وزنتون ثابت می مونه.

   در مجموع استفاده ازیک رژیم اصولی برای حفظ سلامتتون که زیر نطر متخصص یا پزشک مربوطه طراحی شده اولویت است.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  7 − 5 =