منوی دسته بندی

آیا هندوانه چاق کننده است؟ 3 مورد مهم

آیا هندوانه چاق کننده است؟

آیا هندوانه چاق کننده است؟

اجازه بدهید پاسخ خیلی سریع به شما بدهم – نه!

آیا هندوانه یکی از میوه های تابستانی مورد علاقه شماست، اما می ترسید که لذت بردن از آن باعث کند شدن تلاش شما برای کاهش وزن شود؟ اگر چنین است شما تنها نیستید.

تصورات غلط زیادی در مورد خوردن هندوانه وجود دارد که من در اینجا در این مقاله{ آیاهندوانه چاق کننده است؟}قصد دارم آنها را از بین ببرم.

در اینجا متوجه خواهید شد که آیا هندوانه چاق کننده است و آیا هندوانه برای سلامتی، رژیم غذایی و بدن شما مفید است یا خیر.

این روزها ما با پیام هایی در مورد تغذیه بمباران شده ایم، اغلب از منابعی که در واقع متخصص تغذیه نیستند. افراد خوش فکر می بینند که هندوانه قند دارد و از خود میپرسند آیا هندوانه چاق کننده است؟ و بلافاصله تصور می کنند که انتخاب خوبی نیست. کاری که آنها انجام می دهند این است که تمام اجزای مفید دیگر هندوانه  را در نظر نمی گیرند و در واقع به تحقیق در این زمینه می پردازند.

 هندوانه چاق کننده نیست.

برخلاف تصور برخی، هندوانه می‌تواند یکی از بهترین میوه‌هایی باشد که می‌توانید برای کاهش وزن مصرف کنید، زیرا با وجود شیرین بودن، کالری کمی دارد.

حتی ممکن است کسانی را که قند  دارند راضی کند، که تنها حدود 46 کالری در هر فنجان دارد. اگر نوشابه های انرژی زا می خورید، پس قند بیشتری نسبت به قند فروکتوز موجود در هندوانه مصرف می کنید.

بنابراین، خوردن هندوانه نمونه ای عالی از میوه هایی است که به راحتی می توان از آن به عنوان دسر لذت برد. یافتن جایگزین های سالم برای غذاهای معمولی ناسالم بخش مهمی از تلاش های شما برای کاهش وزن است. هندوانه نمونه ای از یک مبادله بسیار عالی در مقایسه با بسیاری از غذاهای دیگر مانند انبه است.

خلاصه

برخلاف تصور برخی، هندوانه می‌تواند یکی از بهترین میوه‌هایی باشد که می‌توانید برای کاهش وزن مصرف کنید، زیرا با وجود شیرین بودن، کالری کمی دارد.

شما همچنین میتوانید این مقاله را {بعد از تمرین بدنسازی چه بخوریم برای لاغری }در مورد لاغری را بخوانید.

 

آیا هندوانه چاق کننده است؟

آیا هندوانه چاق کننده است؟

میوه، شکر و وزن

برای شروع، بیایید موضوع مهم در میوه، شکر و وزن را در نظر بگیریم.

شکر اغلب در رسانه ها به عنوان عامل بسیاری از مشکلات سلامتی مورد انتقاد قرار می گیرد. در حالی که من کاملاً موافقم که باید قند اضافه شده را در رژیم غذایی محدود کنیم، قند طبیعی در میوه ها با بسیاری از اجزای مفید بسته بندی می شود. بسته به میوه، این می تواند شامل ویتامین ها، مواد معدنی، فیبر، فیتوکمیکال ها، آنتی اکسیدان ها و غیره باشد.

من قویاً به مزایای خوردن میوه های کامل (و اینکه آنها بیشتر از هر گونه نگرانی درباره قند هستند) اعتقاد دارم.

اما البته، این فقط نظر من است. پژوهش چه می گوید؟

یک مقاله مروری در سال 2017 نشان داد که خوردن میوه کامل در واقع با کاهش خطر افزایش وزن طولانی مدت در میان سالمندان مرتبط است. آنها فرض کردند که خوردن میوه های کامل ممکن است با دریافت انرژی کمتر (شاید به دلیل سیری از میوه) مرتبط باشد.

یک مطالعه در سال 2009 اثرات مصرف میوه را در وعده غذایی بعدی بررسی کرد. خوردن یک سیب 15 دقیقه قبل از غذا منجر به دریافت انرژی کلی کمتر (شامل سیب و وعده غذایی) در مقایسه با گروه کنترل که فقط همان وعده غذایی را می خوردند.

یک مطالعه در سال 2019 نشان داد که مصرف میوه و سبزیجات به کاهش استعداد ژنتیکی برای افزایش وزن طولانی مدت کمک می کند.
مطالعه دیگری در سال 2019 روی بزرگسالان کره ای بررسی شد و نشان داد که خوردن میوه کامل حداقل یک بار در روز با کاهش شیوع چاقی و فشار خون بالا در مقایسه با خوردن میوه کمتر از یک بار در هفته مرتبط است.

و در نهایت، مقاله مروری دیگری در سال 2019 به این نتیجه رسید: “میوه های تازه احتمالاً به چاقی کمک نمی کنند و ممکن است در پیشگیری و مدیریت چاقی مفرط جایگاهی داشته باشند.

آنها خاطرنشان کردند که این مورد توسط کارآزمایی‌های کنترل تصادفی‌شده تک‌مرحله‌ای، کارآزمایی‌هایی که 3-24 هفته به طول انجامیده‌اند، و همچنین کارآزمایی‌های مشاهده‌ای طولانی‌مدت پشتیبانی می‌شود.

امیدواریم این موضوع روشن کند که حجم وسیعی از تحقیقات موجود در آنجا میوه را با افزایش وزن مرتبط نمی کند. برعکس، نشان می دهد که میوه کامل ممکن است برخی از اثرات محافظتی داشته باشد.

خلاصه

قند طبیعی در میوه ها با بسیاری از اجزای مفید بسته بندی می شود. بسته به میوه، این می تواند شامل ویتامین ها، مواد معدنی، فیبر، فیتوکمیکال ها، آنتی اکسیدان ها و غیره باشد. حجم وسیعی از تحقیقات موجود میوه را با افزایش وزن مرتبط نمی کند. برعکس، نشان می دهد که میوه کامل ممکن است برخی از اثرات محافظتی داشته باشد.

آیا هندوانه چاق کننده است؟ شاخص گلیسمی

آیا هندوانه چاق کننده است؟ شاخص گلیسمی

شاخص گلیسمی، هندوانه و وزن

اما در مورد خود هندوانه چطور؟ آیا هندوانه چاق کننده است ؟

جواب منفی! هندوانه چاق کننده نیست، درست مانند سایر میوه ها چاق کننده نیستند.

یکی از دلایلی که هندوانه در گذشته نامیده می شد، به دلیل شاخص گلیسمی آن است. شاخص گلیسمی (GI) اندازه گیری افزایش نسبی قند خون از نوع خاصی از غذا است – یا به عبارت دیگر، سرعت تجزیه آن غذا به قند در خون. برخی از متخصصان بر این باورند که رژیم غذایی با GI بالا ممکن است منجر به افزایش وزن شود.

هندوانه دارای شاخص گلیسمی {72 از 100} است که بالا محسوب می شود. بد به نظر می رسد، درست است؟

نکته اینجاست – اندازه معمولی هندوانه در واقع حاوی مقادیر زیادی کربوهیدرات نیست. بنابراین بار گلیسمی (GL) – اندازه‌گیری که اندازه استاندارد غذاهای غنی از کربوهیدرات و تأثیر آنها بر قند خون را در نظر می‌گیرد – در واقع نسبتاً پایین است.

نه تنها بار گلیسمی هندوانه کم است، بلکه تحقیقات جدیدی نیز وجود دارد که نشان می دهد GI یا GL حتی برای وزن بدن در بزرگسالان سالم نیز اهمیت دارد یا خیر.

برای مثال، یک مطالعه خاطرنشان می‌کند: «داده‌های مقطعی هم در جهت و هم در قدرت ارتباط بین GL و وزن بدن ناسازگار هستند، و در این صورت، نقش قوی GL رژیم غذایی بر وزن بدن را پشتیبانی نمی‌کند. ”

اکنون این بدان معنا نیست که ما باید تأثیرات قند خون غذا را نادیده بگیریم. اما احتمالاً چیزهای بیشتری به کیفیت کلی رژیم غذایی و ارتباط آن با وزن می‌پردازد تا صرفاً بررسی تأثیر گلیسمی. و حتی در این فضا، بهتر است به بار گلیسمی نگاه کنید که وعده استاندارد یک غذا را در نظر می گیرد.

وقتی این کار را انجام می دهیم، واضح است که نباید نگران هندوانه باشیم.

خلاصه

هندوانه دارای شاخص گلیسمی {72 از 100} است که بالا محسوب می شود. بد به نظر می رسد، درست است؟نکته اینجاست - اندازه معمولی هندوانه در واقع حاوی مقادیر زیادی کربوهیدرات نیست. بنابراین بار گلیسمی (GL) - اندازه‌گیری که اندازه استاندارد غذاهای غنی از کربوهیدرات و تأثیر آنها بر قند خون را در نظر می‌گیرد - در واقع نسبتاً پایین است.

 

آیا هندوانه چاق کننده است؟ تحقیقات درمورد وزن

آیا هندوانه چاق کننده است؟ تحقیقات درمورد وزن

آیا هندوانه چاق کننده است؟ تحقیقات درمورد وزن

اکنون تحقیقات زیادی در مورد هندوانه  و افزایش/کاهش وزن انجام نشده است. این یک موضوع فوق العاده است. اما یک مطالعه بسیار جالب وجود دارد که در اوایل سال 2019 منتشر شد که فکر می‌کنم به آرامش ذهن شما کمک خواهد کرد.

این مطالعه[آیاهندوانه چاق کننده است؟] به طور خاص به هندوانه و چندین اقدام مرتبط با سلامتی پرداخت. آنها گروهی از مردان و زنان چاق و چاق را جمع کردند و آنها را به دو گروه تقسیم کردند – یک گروه 2 فنجان هندوانه خوردند و گروه دیگر کلوچه ویفری وانیلی خوردند.

افراد شرکت‌کننده در این مطالعه می‌توانستند میان‌وعده خود را در هر زمانی از روز بخورند، و می‌توانست آن را به تنهایی یا همراه با سایر غذاها بخورند – تنها دستورالعمل این بود که قرار بود روزانه آن را بخورند.

پس از 4 هفته از این، گروه ها یک استراحت کوتاه (یک دوره شستشوی 2-4 هفته ای) انجام دادند و سپس 4 هفته را با خوردن میان وعده دیگری که در ابتدا نداشتند، بازگشتند.

هر دو میان وعده 92 کالری داشتند. کربوهیدرات ها بین هندوانه و کلوچه ها به ترتیب 23 گرم (1 گرم فیبر) و 18 گرم (0 گرم فیبر) نسبتاً مشابه بود. هندوانه در مقایسه با کلوچه ها قند بیشتری داشت (17 گرم در مقابل 9 گرم).

برای نتایج آماده اید؟ اینجا جالب میشه:

پس از چهار هفته از مقایسه گرو هندوانه و شیرنی ها در گروه هندوانه، وزن بدن و BMI به طور قابل توجهی پایین تر بود – اما پس از چهار هفته گروه شیرینی، این شاخص ها به طور قابل توجهی بالاتر بود. چهار هفته کوکی ها منجر به افزایش فشار خون و چربی بدن نیز شد. پس در اینجا دوباره این سوال را از خود بپرسید که آیا هندوانه چاق کننده است؟ ؟؟؟؟

این مطالعه همچنین نشان داد که هندوانه منجر به دوره‌های طولانی‌تری احساس سیری و رضایت بعد از خوردن این میان‌وعده می‌شود.

بنابراین در این مقاله{آیاهندوانه چاق کننده است؟}، اگرچه کالری موجود در میان وعده یکسان بود و هندوانه در واقع قند بیشتری داشت، اما منجر به افزایش سریع سیری و همچنین کاهش وزن پس از مداخله یک ماهه شد.

خلاصه

پس از چهار هفته از مقایسه گرو هندوانه و شیرنی ها در گروه هندوانه، وزن بدن و BMI به طور قابل توجهی پایین تر بود - اما پس از چهار هفته گروه شیرینی، این شاخص ها به طور قابل توجهی بالاتر بود. چهار هفته کوکی ها منجر به افزایش فشار خون و چربی بدن نیز شد.

وزن و سلامت کلی

در اخر اگر بخواهیم به این سوال که آیا هندوانه چاق کننده است؟ جواب دهیم بهتر است در این مرحله، به این واقعیت اطمینان داشته باشید که خوردن میوه – از جمله هندوانه – شما را چاق نمی کند. در حقیقت، این یک بخش مغذی از یک رژیم غذایی متعادل است!

در اینجا چند فواید خوردن هندوانه آورده شده است:

92 درصد هندوانه آب است که از هیدراتاسیون بدن شما پشتیبانی می کند. برخی تحقیقات – مانند این مطالعه نشان می دهد که مصرف آب ممکن است در واقع با کاهش وزن بدن یا کاهش وزن مرتبط باشد. این احتمال وجود دارد که غذاهای پر مایع مانند هندوانه نیز در این مورد نقش داشته باشند (البته نه قطعی).

این یک رهبر لیکوپن است که بیشتر از سایر میوه ها یا سبزیجات تازه از این آنتی اکسیدان قوی برخوردار است. لیکوپن ممکن است در پیشگیری از سرطان و محافظت از بدن در برابر اشعه UV خورشید نقش داشته باشد.

هندوانه همچنین منبع خوبی از ویتامین C است که به حفظ سلامت سیستم ایمنی بدن کمک می کند و همچنین ویتامین A که برای بینایی کلیدی است، کمک می کند.

 

تهیه و ترجمه: capitanpedia.ir

منبع یک منبع دو

هشدار! این مطلب (آیاهندوانه چاق کننده است؟) صرفا جنبه اطلاع رسانی دارد و برای استفاده از آن لازم است با دکتر یا متخصص مربوطه مشورت کنید.

رضا مجد وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + یازده =