منوی دسته بندی

خواص آب انار برای کبد چرب، 3 بررسی عالی

خواص آب انار برای کبد چرب

بررسی مختصر خواص آب انار برای کبد چرب

اگر بخواهیم خیلی سریع به شما بگویم خواص آب انار برای کبد چرب چیست؟ در یک مطالعه نشان داده شد  افراد مبتلا به بیماری کبد چرب که اب انار مصرف کرده بودند کاهش معنی‌داری در سطح آنزیم‌های کبدی آن ها مشاهده شد.

با ما همرا باشید در ادامه خواص آب انار برای کبد چرب را دقیق تر بررسی میکنیم.

 

تحقیق در رابطه با خواص آب انار برای کبد چرب

تحقیق در رابطه با خواص آب انار برای کبد چرب

تحقیق در رابطه با خواص آب انار برای کبد چرب

میوه انار دارای محتوای پلی فنل بالایی است و به دلیل قابلیت آنتی اکسیدانی معروف است. به طور خاص، به عنوان کاهش دهنده استرس اکسیداتیو شناخته شده است و بنابراین، نقش سازنده ای در انسداد پاتوژنز بیماری کبد چرب ایفا می کند. هدف از مطالعه حاضر بررسی اثرات مصرف آب انار (با محتوای آنتی اکسیدانی بالا) و آب پرتقال (با محتوای آنتی اکسیدانی کم) همراه با رژیم کم کالری بر روی آنزیم های کبدی و وضعیت آنتی اکسیدانی بیماران بود.

در یک کارآزمایی بالینی تصادفی، 65 بیمار مبتلا به بیماری کبد چرب غیرالکلی (NAFLD) در میانگین سنی 8+/39 سال، روزانه 250 میلی لیتر آب انار یا آب پرتقال به عنوان جایگزین دو وعده میوه دریافت کردند. در یک رژیم کم کالری در مدت 12 هفته، سطوح آسپارتات آمینوترانسفراز (AST)، آلانین آمینوترانسفراز (ALT)، ظرفیت آنتی اکسیدانی تام (TAC)، مالون دی آلدئید (MDA) و فاکتور نکروز تومور-α (TNF-α) در ابتدا و انتهای مطالعه اندازه گیری شد.

در پایان مطالعه، سطح آنزیم‌های کبدی و شاخص توده بدنی (BMI) در هر دو گروه کاهش معنی‌داری داشت. افزایش معنی داری در ظرفیت آنتی اکسیدانی تام (TAC) نیز در افراد گروه انار مشاهده شد.

نتیجه‌گیری: مصرف میوه‌های سرشار از آنتی‌اکسیدان می‌تواند ابزار مفیدی برای بهبود وضعیت آنتی‌اکسیدانی بیمارن کبد چرب غیرالکلی که از رژیم کم کالری پیروی می‌کنند باشد. منبع

خلاصه 

در یک مطالعه پس از مصرف اب انار سطح آنزیم‌های کبدی و شاخص توده بدنی در هر دو گروه کاهش معنی‌داری داشت. افزایش معنی داری در ظرفیت آنتی اکسیدانی تام (TAC) نیز در افراد گروه انار مشاهده شد..

تحقیق دوم در رابطه با خواص آب انار برای کبد چرب

تحقیق دوم در رابطه با خواص آب انار برای کبد چرب

کاهش وزن اضافی و بهبود کبد چرب و نقش پیشگیرانه انار

راهنمای انجمن آمریکایی برای مطالعه بیماری های کبد (AASLD) در سال 2017 کاهش وزن را به عنوان بخش مهمی در بهبود پیشرفت و علائم بیماری کبد چرب غیرالکلی NAFLD شناسایی می کند. منبع

این راهنما توصیه می کند که افراد مبتلا به چاقی و کبد چرب غیرالکلی (NAFLD) بین 3 تا 5 درصد از وزن بدن خود را کاهش دهند تا تجمع چربی در کبد کاهش یابد.

همچنین بیان می کند که کاهش بین 7 تا 10 درصد از وزن بدن می تواند سایر علائم  کبد چرب غیرالکلی (NAFLD) مانند التهاب، فیبروز و جای زخم را بهبود بخشد.

بهترین راه برای کاهش وزن و حفظ آن، برداشتن گام های کوچک به سمت هدف خود در طول زمانی که متخصصین توصیه کرده اند می باشد. رژیم های  شدید اغلب ناپایدار هستند و می توانند برای کبد شما سخت و آسیب زا باشند.

قبل از شروع هر برنامه کاهش وزن، مهم است که با پزشک خود صحبت کنید تا ببینید برنامه مناسب برای شما چیست. یک متخصص تغذیه می تواند یک برنامه غذایی برای کمک به شما برای رسیدن به اهداف کاهش وزن و انتخاب مواد غذایی مغذی ایجاد کند.

نقش پیشگیرانه انار و چاقی

چاقی یک تهدید به سرعت در حال رشد برای سلامت جمعیت در تعداد فزاینده ای از کشورها است. مداخله رژیم غذایی به عنوان یکی از راهبردهای کاهش وزن و حفظ وزن پیشنهاد شده است.

به طور سنتی، انار از جمله ریشه، پوست درخت، آب میوه، برگ و گل آن برای درمان برخی از بیماری ها مانند اسهال، خونریزی، اسیدوز و عفونت های میکروبی استفاده می شده است.

عصاره انار دارای خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدانی و حتی ضد توموری قوی در داخل بدن و در شرایط آزمایشگاهی است. اخیراً با استفاده از انار و عصاره آن اثرات مثبتی بر کاهش چربی نشان داده شده است.

بسیاری از اثرات مفید مربوط به وجود آنتوسیانین ها، تانن ها و سطوح بسیار بالای آنتی اکسیدان ها از جمله پلی فنول ها و فلاونوئیدها است. مطالعات بسیاری اثرات انار در چاقی را بررسی کرده‌اند و مکانیسم‌های مختلفی در مورد اینکه چگونه این عصاره‌های مختلف به کاهش چربی کمک می‌کنند، پیشنهاد شده‌اند.

در این تحقیق مروری بر کار انجام شده در مورد فواید بالقوه انار بر چاقی ارائه می‌کند و اثربخشی مداخله با استفاده از انار و عصاره‌های آن را ارزیابی می‌کند. مطالعات انسانی در این زمینه هنوز محدود است و نیاز به توجه بیشتری دارد که به درک نقش پیشگیرانه و محافظتی عصاره انار بر چاقی کمک کند.  منبع

از انجایی که کاهش وزن رابطه مستقیم با بهبود کبد چرب دارد شما میتوانید مقاله بهترین میوه و سبزیجات برای لاغری را هم مطالعه کنید.

تحقیق سوم در رابطه با خواص آب انار برای کبد چرب

تحقیق سوم در رابطه با خواص آب انار برای کبد چرب

آب انار و کبد چرب غیر الکلی در موش صحرایی

سابقه و هدف: اثرات آب انار (PJ) بر عوامل خطر بیماری کبد چرب غیر الکلی (NAFLD) / استئاتوهپاتیت غیر الکلی (NASH) قبلا گزارش شده است. با این حال، اثرات آن بر بیماری کبد چرب غیر الکلی (NAFLD) و پیشگیری از آن هنوز روشن نشده است.

مطالعه حاضر با هدف ارزیابی اثرات مصرف آب انار (PJ) با توجه به پیشگیری از توسعه بیماری کبد چرب غیر الکلی و استئاتوهپاتیت غیر الکلی(NAFLD/NASH) انجام شد. موش‌های اسپراگ داولی با رژیم غذایی پرچرب و قند بالا (گروه مدل) تغذیه شدند.

یک رژیم غذایی پرچرب و قند بالا به همراه آب انار (مدل+PJ)؛ یا یک رژیم غذایی به صورت آزاد به مدت 7 هفته، سطح سرمی گلوکز ناشتا، تری گلیسیرید، کلسترول، آنزیم های کبدی، انسولین و فاکتور نکروز تومور کبدی-α و بیان ژن فاکتور رشد بافتی-β تعیین شد. بافت شناسی کبد با رنگ آمیزی هموتوکسیلین و ائوزین مورد بررسی قرار گرفت.

یافته‌ها: در گروه آب انار (رژیم غذایی پرچرب و قند بالا به همراه آب انار) دارای استئاتوز کبدی، بالون شدن، التهاب لوبولار و التهاب پورتال به‌طور معنی‌داری کمتر بود (001/0 > P).

بیان ژن پیش التهابی و پیش فیبروتیک کبدی پایین تر (001/0 P<) و سطوح پلاسمایی آلانین آمینوترانسفراز (P = 0.026)، آسپارتات آمینوترانسفراز (P = 0.041)، انسولین (P <0.001)، تری گلیسیرید (P = 0.041) و گلوکز (P = 0.009) در مقایسه با گروه که اب انار مصرف نکرده بودند پایین تر بود، با این حال، افزایش وزن، مصرف غذا و سطوح لیپوپروتئین با چگالی بالا پلاسما بین این دو گروه تفاوت معنی‌داری نداشت.

نتیجه‌گیری: داده‌های به‌دست‌آمده در مطالعه حاضر نشان می‌دهد که مصرف منظم آب انار  می‌تواند حتی در صورت وجود عوامل خطر دیگر مانند چاقی، کلسترول بالا و دریافت انرژی، چربی و قند بالا از بیماری کبد چرب غیر الکلی (NAFLD) جلوگیری کند. منبع

خلاصه

آب انار با کاهش استرس اکسیداتیو و التهاب از ابتلا به بیماری کبد چرب غیر الکلی در موش صحرایی جلوگیری می کند. در این مطالعه در گروه آب انار دارای استئاتوز کبدی، بالون شدن، التهاب لوبولار و التهاب پورتال به‌طور معنی‌داری کمتر بود.

 مطالعه در رابطه با عصاره گل انارو محافظ کبدی گل انار

بیشتر قسمت های میوه انار  دارای فعالیت آنتی اکسیدانی عظیمی هستند. مطالعه حاضر به بررسی فعالیت آنتی اکسیدانی و محافظ کبدی گل انار پرداخت. مشخص شد که عصاره حاوی مقدار زیادی پلی فنول است و توانایی کاهش بسیار زیادی را نشان می دهد که هر دو نشان دهنده توانایی آنتی اکسیدانی قوی است.

عصاره 6/81 درصد فعالیت آنتی اکسیدانی در سیستم مدل DPPH نشان داد. توانایی عصاره برای حذف گونه های اکسیژن فعال (ROS) و گونه های نیتروژن فعال (RNS) مورد آزمایش قرار گرفت و مشخص شد که به طور قابل توجهی سوپراکسید (O2) (.-)) (تا 53.3٪)، پراکسید هیدروژن (RNS) را از بین می برد.

H(2)O(2)) (تا 30٪)، رادیکال های هیدروکسیل (()OH) (تا 37٪) و اکسید نیتریک (NO) (تا 74.5٪). عصاره همچنین اکسیداسیون لیپیدها و پروتئین‌ها را در شرایط آزمایشگاهی (.)OH مهار کرد.

این نتایج نشان داد که عصاره گل انار دارای فعالیت آنتی اکسیدانی قابل توجهی در شرایط آزمایشگاهی است.

اثربخشی عصاره در داخل بدن مورد آزمایش قرار گرفت و مشخص شد که یک فعالیت محافظتی قوی در مدل حیوانی آسیب بافت اکسیداتیو حاد نشان می‌دهد.

پیش تیمار با عصاره گل انار در رژیم دوز 50-150 میلی گرم بر کیلوگرم وزن بدن. برای یک هفته به طور قابل توجهی و وابسته به دوز در برابر استرس اکسیداتیو ناشی از Fe-NTA و همچنین آسیب کبدی محافظت شد.

این عصاره تا 60٪ محافظت در برابر پراکسیداسیون لیپیدی کبدی ایجاد کرد و سطوح گلوتاتیون (GSH) و فعالیت آنزیم های آنتی اکسیدانی مانند کاتالاز (CAT)، گلوتاتیون پراکسیداز (GPX) گلوتاتیون ردوکتاز (GR) و گلوتاتیون-S-ترانسفراز (GST) را حفظ کرد.

به ترتیب تا 36، 28.5، 28.7، 40.2 و 42.5 درصد. محافظت در برابر آسیب کبدی ناشی از Fe-NTA به عنوان مهار در مدولاسیون نشانگرهای کبدی، یعنی آسپارتات آمینوترانسفراز (AST)، آلانین آمینوترانسفراز (ALT)، آلکالین فسفاتاز (ALP)، بیلی روبین و آلبومین در سرم آشکار شد.

تغییرات هیستوپاتولوژیک تولید شده توسط Fe-NTA، مانند دژنراسیون بالونی، تغییرات چربی، نکروز نیز توسط عصاره کاهش یافت.

این نتایج نشان می دهد که گل های انار دارای خاصیت آنتی اکسیدانی و محافظ کبدی قوی هستند.منبع

خلاصه 

در یک مطالعه در رابطه گل نار مشخص شد که عصاره گل انار دارای فعالیت آنتی اکسیدانی قوی است و سمیت کبدی ناشی در موش را لغو می کند.این نتایج نشان می دهد که گل های انار دارای خاصیت آنتی اکسیدانی و محافظ کبدی قوی هستند.

در اخر ایا اب انار برای کبد چرب خوب است؟

با توجه به تحقیقاتی که در این مقاله (خواص آب انار برای کبد چرب) برای شما جمع اوری کردیم ممکن است آب انار با توجه به خواص انتی اکسیدانی ان باعث بهبود در بیماران با کبد چرب شود در هر حال مطالعات کمی در این زمینه انجام شده است و برای پاسخ دقیق تر به مطالعات بیشتری نیاز است.

 

تهیه و ترجمه: capitanpedia.ir

هشدار و سلب مسئولیت! این مطلب (خواص آب انار برای کبد چرب، 3 بررسی عالی) صرفا جنبه اطلاع رسانی دارد و برای استفاده از آن لازم است با دکتر یا متخصص مربوطه مشورت کنید.

 

رضا مجد وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 17 =