منوی دسته بندی

بهترین زمان پیاده روی در تابستان

بهترین زمان پیاده روی در تابستان

اگر بخواهیم خیلی سریع به شما بگویم بهترین زمان پیاده روی در تابستان چی تایمی است؟ پاسخ، طبق بررسی صبح و عصر بعد از غروب آفتاب می باشد.

در ادامه با ما همرا باشید پاسخ دقیق تری در رابطه با سوال بهترین زمان پیاده روی در تابستان را به شما می دهیم.

با برنامه‌ریزی برای بهترین زمان پیاده روی در تابستان، می‌توانید هر سفری را در میان فضای سبز لذت بخش‌تر کنید.  اگر می خواهید از همه چیزهایی که طبیعت ارائه می دهد لذت ببرید، زمان بندی ضروری است.

اگر ان دسته افرادی هستید که در روزهای هفته از پیاده روی لذت می برید و نزدیک به محل کار و پیاده روی زندگی می کنید، ممکن است بتوانید صبح زود پیاده روی کنید.

دمای خنک در آن زمان برای پیاده روی ایده آل است و شما برای یک روز پر هیجان از نظر ذهنی انرژی خواهید داشت.

عصر نیز زمان خوبی برای پیاده روی است زیرا در این زمان ها هوا نسبتا خنک خواهد بود. تفاوت دما به اندازه صبح زیاد نیست، اما قطعا بهتر از طول روز است.

علاوه بر این، پیاده‌روی عصرانه به شما زمان می‌دهد تا برای هر چالش حل‌نشده‌ای که در طول روز با آن مواجه شده‌اید، راه‌حل‌هایی پیدا کنید و فکرتان را آزاد می کند.

برنامه ریزی برای پیاده روی خود در یک زمان مشخص باید همیشه استراتژی اساسی شما باشد. دمای خنکی که در اوایل صبح و اواخر عصر وجود دارد به شما این امکان را می دهد که بتوانید کمی طولانی تر، ایمن تر و راحت تر پیاده روی کنید.

مسیرهای پیاده‌روی که دورتر از محل اقامت شما هستند، می‌توانند مسیر را در اوایل صبح کمی سخت‌تر کنند.

سعی کنید پیاده‌روی‌های روزانه را در مسیرهای نسبتاً کوتاه، در حدود 60 تا 90 دقیقه انجام دهید، یا شب تا مسیر که هماگانی و شلوغ است رانندگی کنید و پیاده روی را در آن مسیر بگذرانید.

سعی کنید زودتر برگردید این باعث می‌شود صبح ها زود بیدار شوید، صبح ها بر گرما غلبه کنید و از زمان بیشتری در مسیر پیاده روی لذت ببرید.

بهترین زمان پیاده روی در تابستان اوایل صبح است

بهترین زمان پیاده روی در تابستان اوایل صبح است

بهترین زمان پیاده روی در تابستان

می‌دانم که صبح‌ها خنک‌تر از وسط روز است، بیانگر چیز بدیهی است. اما، چقدر هوا در صبح خنک تر است؟ آیا واقعاً این تفاوت به صورت زیادی وجود دارد؟ خوب، ما برخی از داده‌ها را از هواشناسی گوگل گرفتیم  که دما را در  در سراسر کشور ردیابی می‌کند تا ببینم چقدر تفاوت وجود دارد.

من فردا تاریخ 21 مرداد را انتخاب کردم زیرا به طور رسمی تقریبا وسط تابستان است و چند مکان مختلف را در سراسر کشور انتخاب کردم.  در اینجا میانگین دما برای 7 صبح، 11 صبح، 3  ظهر و 8 عصر آمده است.

شهرها7 صبح11 صبح3 ظهر8 عصر
تهران25 درجه30 درجه34 درجه34 درجه
شیراز23 درجه32 درجه37 درجه34 درجه
تبریز23 درجه28 درجه35 درجه31 درجه
خرم آباد24 درجه36 درجه42 درجه38 درجه

همانطور که از جدول بالا می بینید، تفاوت بین دمای صبح زود نسبت به ظهر می تواند شدید باشد! میانگین اختلاف در چهار شهر بالا تقریباً از 10 تا  18 درجه است. اگر در معرض نور خورشید هستید، شاخص گرما می تواند حتی بالاتر این باشد، که گرما بسیار آزار دهند می شود.

همچنین دمای عصر را از جدول ببینید. در حالی که عصر خنک تر از ظهر است با این حال شما حداقل از قرار گرفتن مستقیم خورشید در بالای سرتان آسوده می شوید، ولی باز دمای هوا هنوز بسیار بالاتر از صبح است.

اگر واقعاً می‌خواهید در پیاده‌روی‌های تابستانی گرما را شکست دهید و بهترین زمان پیاده روی در تابستان را انتخاب کنید ، زود بیدار شوید و صبح بروید آن را انجام دهید. در ادامه مزایایی پیاده روی درصبح را با هم بررسی میکنیم.

 

اگر از پیاده روی کردن لذت میبرید مقاله جاگینگ چیست را مطالعه کنید ممکن است جاگینگ هم برای شما لذت بخش باشد

 

هنگام پیاده روی بدن خود را خنک و سالم نگه دارید

بسیاری از مردم برای حفظ سلامتی کلی پیاده روی می کنند. این شامل سلامت بدنی، روانی و عاطفی آنها می شود. پیاده روی در اوایل صبح یا اواخر شب باعث می شود بدن شما به راحتی با تغییر زمین سازگار شود.

حتی اگر در وسط ظهر در کنار دریاچه ای خنک قدم بزنید، گرمای آن زمان هم بدن شما را تحت فشار قرار می دهد. این مورد اگر در گرم ترین روز های سال باشد فشار زیادی به این نوع ورزش اضافه می کند و برای افرادی که شرایط سلامت خاصی دارند، می تواند برخی از اثرات مثبت پیاده روی را خنثی کند.

برای مثال، اگر مشکلات کلیوی دارید یا از داروهای ادرارآور استفاده می کنید، پیاده روی در گرم ترین زمان روز ممکن است شما را در معرض خطر قرار دهد.

اگر بعد از یک دوره تمرین و آمادگی به پیاده روی 12 ساعته می روید(مانند کوه نوردی)، مصرف مایعات خود را با دقت مدیریت کنید و برای گرم ترین قسمت روز استراحت کنید.

اگر آب زیادی از طریق تعریق از دست بدهید، کیلومتر ها راه رفتن دشوارتر است. همیشه بهتر است زمانی که هوا خنک است برای پیاده روی برنامه ریزی کنید.

اگر سیستم ایمنی شما ضعیف شده است، باردار هستید یا در حال نقاهت پس از عمل جراحی هستید، پیاده روی زمانی که هوا خنک است می تواند برای شما مناسب تر است.

افراد هشتاد ساله و بالاتر ممکن است با برخی از مسیرهای پیاده روی بسیار آشنا باشند. آنها همچنین ممکن است به دلیل سالها تجربه در پیاده روی، بیشتر با بدن خود هماهنگ شوند.  در این صورت، ممکن است سلامت آنها به دلیل گرمای بیش از حد همراه با ساعت ها فعالیت به خطر بیفتد.

اگر یک کوهنورد مسن باتجربه هستید، هنوز هم ایده بهتری است که در قسمت خنک‌تر روز پیاده‌روی کنید تا زمانی که خورشید واقعاً داغ است.

 

بهترین زمان پیاده روی در تابستان صبح است در صبح به راحتی با پیاده روی در سربالایی مقابله کنید

بهترین زمان پیاده روی در تابستان صبح است در صبح به راحتی با پیاده روی در سربالایی مقابله کنید

به راحتی با پیاده روی در سربالایی مقابله کنید

پیاده روی در سربالایی می تواند به انرژی زیادی نیاز داشته باشد. بسیار سرگرم کننده است، اما وقتی گرما به بالاترین حد خود رسیده است دیگر این مورد هیجان انگیز نیست. شما گرمتان است، به خاطر عرق چسبناک خواهید بود و هر قدم ممکن است خسته کننده باشد.

اگر علاقه مند به پیاده روی در شیب هستید، زمانی که هوا خنک است فعالیت را شروع کنید، این به شما اجازه می دهد تا زمانی که عضلات پای شما انرژی زیادی دارند و شما تازه نفس هستند، چالش برانگیزترین زمین شب دار را تکمیل کنید.

خنکی همچنین به شما اجازه می دهد تا به سرعت گرما از کار انجام شده در شیب که باعث بالا رفتن دما بدن شما شده است را  از دست بدهند.

 

با پیاده روی روح خود را آزاد کنید

برای مدت طولانی، مردم اهمیت راه رفتن را به عنوان یک ابزار معنوی درک کرده اند. مسیر های ساخته شده اند تا به انسان اجازه پیاده روی را بدهند و در عین حال اجازه دهند افکارشان ساکن شوند، مسیر های پیاده روی در بسیاری از نقاط جهان وجود دارند.

پیاده روی در صبح های اولیه این امکان را برای شما فراهم می کند تا برخی از تنش هایی را که ممکن است به بهره وری شما تأثیر می گذارد، از بین ببرید.

اگر می‌خواهید در مورد موقعیتی فکر کنید، می‌توانید این کار را انجام دهید، بدون اینکه حواس‌تان به چیزهای دیگر پرت شود.

مشکلات مربوط به کسب و کار شما در مقایسه با قدرت گسترده ای و آرامشی که در اطراف شما وجود دارد کوچکتر می شود. و در اخر با طلوع خورشید، پیاده روی خود را با راه حل های تازه به پایان می رسانید.

 

هنگام پیاده روی ساعات غیر اوج کار را در نظر بگیرید

این یکی از دست کم گرفته شده ترین جنبه های پیاده روی در صبح است! وقتی صبح زود پیاده روی می کنید، زمانی بیرون خواهید بود که بسیاری از مردم هنوز خواب هستند.

این به این معنی است که دیگر کسی نخواهید داشت که با شما تماس بگیرد تا جلساتی ترتیب دهید یا اطلاعات مربوط به پروژه های کاری را بخواهید.

شما در واقع می توانید مدتی برای فقط خودتان وقت بگذارید. اگر دیرتر از صبح یا در اوایل بعد از ظهر پیاده روی می می کنید،  ممکن است این مزیت وجود نداشته باشد.

 

بهترین زمان پیاده روی در تابستان صبح است در صبح از سکوت هنگام پیاده روی لذت ببرید.

بهترین زمان پیاده روی در تابستان صبح است در صبح از سکوت هنگام پیاده روی لذت ببرید.

از سکوت هنگام پیاده روی لذت ببرید

اگر قصد دارید در مسیری نسبتاً محبوب پیاده روی کنید، معمولاً رفتن در صبح زود بهتر است. شما از گروه های بزرگی که ممکن است در هر مرحله توقف کرده و صحبت کنند، اجتناب خواهید کرد.

آرام بودن محیط باعث می‌شود که هنگام عبور از یک نهر  به راحتی متوجه صدای آب شوید یا خش‌خش بی‌صدا برگ‌های درختان باعث شود از مسیر لذت ببرید.

حواس شما به طور کامل درگیر خواهند شد زیرا حتی نسبت به تغییرات جزئی فشار و رطوبت حساس تر خواهید بود، زیرا غبار صبحگاهی در اطراف شما بلند می شود و جابجا می شود.

شما بوی گل‌های وحشی مختلف را حس می‌کنید، بدون اینکه ادکلن‌های غلیظ و سایر مواد شیمیایی مصنوعی از جمعیت زیاد مانع حس کردن بوی گل ها شوند.

 

جمع بندی

بهترین زمان روز برای پیاده روی در تابستان زمانی است که هوا خنک است. این می تواند در اوایل صبح  و زمانی که خورشید در حال غروب است باشد.

در حالی که راه رفتن در این زمان ممکن است معایبی داشته باشد، اما مزایای آن بسیار بیشتر است. حس آرامشی که می توانید در حین لذت بردن از طبیعت به این شکل تجربه کنید، در قسمت های خنک تر روز بیشتر می شود.

در هر صورت وقت بگذارید و از شگفتی های اطراف خود لذت ببرید.✌

 

تهیه و ترجمه: capitanpedia.ir

منبع 1

هشدار! این مطلب (بهترین زمان پیاده روی در تابستان) صرفا جنبه اطلاع رسانی دارد و برای استفاده از آن لازم است با دکتر یا متخصص مربوطه مشورت کنید.

 

رضا مجد وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 14 =